Már a név is sokat ígér. Rejtett öblökben megbúvó kalózok, elásott kincsek, elsüllyedt hadigályák villannak az eszünkbe. Valóban évszázadokig lakták törvényen kívüliek, tengeri rablók, vagy a királynak felesküdött rabszolgavadászok a szigeteket, de mára már a brit korona karibi gyémántjait alkotja a három sziget. Captain Morganre és az egész legendás múltra ma már csak a gin emlékeztet, a minden évben megrendezett látványos kalózfesztivál, no meg a számtalan off-shore cég, amivel a szigetvilág az amerikai nemadózók paradicsoma lett.
Az adószedőktől így megkímélt busás jövedelmek és az évi több mint egymillió amerikai turista dollárjai, hatalmas, mindennel felszerelt luxusszállókba, elegáns bevásárló negyedek luxusbutikjaiba jutnak, így a helyi vendéglátók a nemzetközi szinten elmondható legigényesebb ügyfeleknek is nyugodtan, nagy rutinnal biztosítanak minden elképzelhető szolgáltatást. Akik pedig a kalandot keresik, a kalóz múlt mellett, a világon egyedülálló zátonyrendszert látogathatják meg, ahol ezrével úszkálnak a félelmetes elektromos ráják.
KAJMÁN-SZIGETEK
Államforma: Nagy Britannia külbirtoka
Főváros: Georgetown
Egyéb jelentős városok: -
Terület: 259 km2
Lakosság: 35,527 fő
Hivatalos nyelv: angol
Beszélt nyelvek: angol
Népek: fehér 20%, fekete 20 % kevert 40 %,egyéb népek leszármazottjai 20%
Pénznem: kajmáni dollár (1 USD=0.95 KYL)
Forrás: aeroviva
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.