A sziget a gyarmati történelem kis tréfája. Egy alig Budapestnyi területen osztozik két európai hatalom. A helyi monda szerint a leendo gyarmatosítók területi vitáikat úgy döntötték el, hogy a tengerparton egy francia és egy holland matrózt háttal egymásnak állítottak, majd elindultak és a sziget túloldalán találkoztak. A tűző napon a francia borral, a holland ginnel oltotta szomját, ezért maradt fürgébb a francia, és lett az övék a nagyobb terület.
Furcsa, de jellemző, az eltérő virtust exportálták sokezer kilométerre, így sokban különbözik a két terület: A francia szigetfél hangulatosabb, lezserebb, kisvárosias milliője nyugalmasabb utazóknak kínálja magát, az ezernyi kis boulangerie, patisserie és café - ahol mindenféle franciás finomsággal szolgálnak és kellemes hangulat, elbájolja a vendégeket, akik aztán ha valami pezsgőbbre vágynak átrándulnak a holland oldalra. Ott aztán nyüzsög az élet! Diszkók, plazák, a világ minden konyháját kínáló éttermek és csillogó szállodák - éjszaka és nappal megy a buli. De van ami közös bennük a mesésen kék tengeren kívül, mindkét helyen isteni sajtokkal lehet az amúgy is ízletes fogásokat dúsítani, és a legkönnyebb angolul rendelni a sört.
ST-MARTIN
Államforma: Franciaország tengerentúli megyéje
Főváros: Marigot
Egyéb jelentős városok: -
Terület: 99 km2
Lakosság: 21000 fõ
Hivatalos nyelv: francia
Beszélt nyelvek: francia, kreol
Népek: fekete (90%), fehér (9%)
Pénznem: euro
Forrás: aeroviva
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.