Akármennyi időt töltünk Indiában, több lesz még az ismeretlen, mint amennyit már ismerünk. Ha csak néhány napot töltünk itt, már az is hatalmas, életre szóló, utánozhatatlan élmény. Az utcák már reggeltől hangosak, triciklik motorzúgása keveredik a kézikocsikat húzó emberek kiabálásával és az utcán szabadon sétáló tehenek bőgésével. A sülő ételek szaga keveredik a kipufogógázzal és a templomokból áradó füstölők nehéz illatával. Nők szárijainak kék-zöld-sárga foltjai, az utcai gyümölcsösbódék narancsa-vöröse a fekete-sárga taxikkal, a fakórózsaszín házfalakkal. Már az első este bódultan fekszünk le, mintha ittunk volna, pedig dehogy. És akkor még nem láttuk a műemlékeket, a piacokat, a pályaudvarokat, a múzeumokat és a szőnyegboltokat. Pedig azokat is meg kell nézni, vagy legalábbis lehet, mert arra is rá fogunk jönni már az első eset, hogy Indiában a kell, és a lehet is egészen máshogy működik, mint nálunk. Máshogy múlik az idő és mások a tér dimenziói.
A delhi Vörös Erőd, a Szelek Palotája vagy a Jantar Mantar Jaipurban, nem is szólva a Taj Mahalról valóban világra szóló építészeti csodák. De nem csak ezt látjuk Indiában. India élő, változó, hatalmas és önálló civilizáció. Éljük át és élvezzük a modern Indiát!
A cikk az aeroviva oldalairól származik.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.