Saint Lucia lakói nem buta emberek. Ez már onnan is látszik, hogy itt laknak, hiszen a szigetnél szebbet nehezen találni a világon. Ha pedig azt is megtudjuk, hogy itt a legmagasabb a Nobel-díjasok aránya a világon, (az alig 150 ezres lakosságra kettő is jut) döbbenetünk csak tovább nő. Talán eszességüknek tudható be, hogy úgy támogatják a turizmust, hogy szeretnék megőrizni mellette szigetüket olyannak, amilyen. Igazi hamisítatlan karibi szigetnek, ahol nem csak a turisták érzik jól magukat.
Besétálhatunk egy kialudt vulkán kráterének sárgás kénes kigőzölgéseibe, ahol vagy harminc medence van teli gyógyító iszappal, végigsétálhatunk a sziget partjain, vagy kibérelhetünk egy terepjárót, amellyel be lehet járni a sziget romantikus útvonalait, eldugott tengeröblöket fedezhetünk fel, ahol a felkapott nyaralóhelyek tömegétől távol egymagunkban áldozhatunk a tengernek és a napfénynek, és a jól sikerült strandolás után sem kell a családi felszerelést kézben a hegyoldalra felcipelnünk a csodás vízesésekig, amelyek vize a sárgától a liláig terjedő árnyalatokat csal elénk.
A hegyoldalakon megbúvó villaszerű apartmanunk pedig minden kényelemmel fel van szerelve, gyakran saját családi medencével is, nem kell a szülőknek aggódnia, hogy a csintalankodó lurkók zavarják a többi szállóvendéget.
ST.LUCIA
Államforma: a Brit Nemzetközösség tagja
Főváros: Castries
Egyéb jelentős városok: Vieux Fort
Terület: 620 km2
Lakosság: 158,178 fő
Hivatalos nyelv: angol
Beszélt nyelvek: angol, francia
Népek: fekete 90%, kevert 6%, indiai 3%, fehér 1%
Pénznem: kelet-karib dollár (1 USD= 2.7 XCD)
A cikket az aeroviva oldalain találtam.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.