Amikor a tengeri utak még hosszúak és fáradságosak voltak, a Bounty matrózai fellázadtak, nem akartak ezer viszontagságon keresztül visszavitorlázni a hideg, ködös esős Angliába, itt maradtak inkább, ahol mindig kék a tenger, és mindig süt a nap. Az ember itt a szigetvilágban egyszerűen képtelen a szomorúságra, nem bír idegeskedni. Itt a mosolyt, a kedvességet a természet adja. A virágok illata, az indus és polinéz bennszülött lányok mosolya, a megannyi különböző fajta madár dala, mind azt idézi, amit fidzsi nyelven így mondunk: maravu. A nyugalom és béke érzését. A hegyek magasak, de nem félelmetesek, fel lehet lovagolni egészen a csúcsokig, a vízesések alatt fürödni lehet, az esőerdőben sétautak vezetnek a vad orchideákkal borított tisztásokhoz.
A tenger mindig kék és áttetsző, mint az üveg. Azt is elragadja a búvárkodás szenvedélye, aki másutt félne. A korallszirteken olyan sokféle-fajta hal él, hogy számba venni is hosszú lenne sorukat, változatos színeikkel, formájukkal kápráztatják el a búvárkodó idegent. Amikor az ember együtt úszik a delfinekkel, a hatalmas tengeri teknősökkel vagy a színpompás bohóchalakkal, arra vágyik, bárcsak visszatérhetne abba a korba, amikor őseink még nem hagyták el a tengert.
FIDZSI
Államforma: köztársaság
Főváros: Suva
Egyéb jelentős városok: Lebasa, Lautoka
Terület: 18 270 km2
Lakosság: 844 330 fő
Hivatalos nyelv: angol
Beszélt nyelvek: angol, hindi, fidzsi
Népek: fidzsi 51%, indiai 44%, egyéb 5%
Pénznem: fidzsi dollár (1 USD=2.18 FJD)
A cikk az aeroviva oldalairól származik.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.